[wp-story]

Lajme

Masat e reja, ministri i Financave thotë se do t’i mbështesin bizneset

Masat e reja, ministri i Financave thotë se do t’i mbështesin bizneset
17:23 | 07 Prill 2021

Ministri i Financave, Hekuran Murati tha se bizneset që janë prekur nga masat do të konpenzohen në kompletimin e qerave dhe pagave të punëtorve, shkruan Front Online.

“Në një situatë të vështirë financiare nuk është vendim I lehtë, ne si ministri jemi të gatshëm të qëndrojmë pran vendimeve të qeverisë pasi jeta e qytetarëve është me e rëndësishme se në fund të fundit ekonomia. Në kemi taku përfaqesus e këtyre sektorëve dhe i kemi siguru që do të I mbështesim, në qera dhe pagat e punëtorve, tha Murati.

Kujtojmë se vendimi nga qeveria për mbylljen e bizneseve për shkak të masave të reja antiCovid ka sjell shumë paknaqësi për pronarët./Front Online/

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera