×
 • Lajme
 • Lajme

  LVV-ja me tre kandidatë për deputetë në RMV, Xhezairi: Mund të ketë pasoja për shqiptarët

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Lëvizja Vetëvendosje do të kandidojë me tre deputetë për zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut.

  Në lidhje me këtë ka folur analisti Selatin Xhezairi, i cili vlerëson se Lëvizja Vetëvendosje me këtë veprim ka shkaktuar një lloj hutie në Maqedoninë e Veriut.

  “Nuk do mend që ky veprim, ky vendim i Lëvizjes Vetëvendosje që nuk është se ka shkaktuar një lloj hutie në këtu publikun këtu, për shkak se ka qenë kryeministri Albin Kurti, i cili gjatë një vizite në Shkup e përjashtoi mundësinë. Konfirmimi ka arritur jo më larg se mbrëmë, nga këshilltari i tij, se Lëvizja Vetëvendosje do të përfaqësohet me tre kandidatë për deputetë”, u shpreh Xhezairi në Info Magazine në Klan Kosova.

  “Më e pakta që kjo është dashur si veprim politik i lidershipit të Kosovës për shkak se sa mund të ketë pasoja për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, dhe mund të sjellë kokëçarje në Prishtinë”.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi ka reaguar, në lidhje me çështjen e të zhdukurve me dhunë...
  Lajme23 Prill 2024
  Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Ferizaj, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore për një periudhë kohore, njofton se ka...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, është shprehur optimist se Kosova do të kalojë në Këshillin e Ministrave dhe se dërgimi i draft-statutit...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, thotë se më shumë duhet fokusuar në zgjedhjet në veri të Kosovës, se sa për të shpallur...
  Lajme23 Prill 2024
  Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës i ka bërë thirrje mw 16 prill Komitetit të Ministrave që ta pranojë Kosovën si pjesëtare...
  Lajme23 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka inicuar rast në drejtim të veprës penale “ngacmimi seksual” ndaj profesorit të Universitetit të...
  Lajme23 Prill 2024
  Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline është deklaruar deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, lidhur me raportin e DASHI-it....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.