×
 • Lajme
 • Lajme

  Lushtaku: Pushteti është misionar për shkatërrimin e vlerave kombëtare dhe fetare

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mergim Lushtaku ka thënë se pushteti aktual është misionar për degjenerimin dhe shkatërrimin e vlerave fetare dhe kombëtare.

  Ai ka kritikuar votimin e projektligjit për shëndet riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor.

  ”Në seancën e sotme u votua projektligji për shëndet riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor, përmes të cilit mundësohet dhe legjitimohet që nënat të lindin fëmijë, e fëmiu të rritet e të mos e di kush është babai i tij”.

  ”Kjo për mendimin tim është në kundërshtim të plotë me ruajtjen e familjes së shëndoshë. Këta pushtetar janë misionar të qëllimit për degjenerim e shkatërrim të vlerave tona fetare dhe kombëtare”, ka thënë Lushtaku.

   

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ditë më parë kryeministri, Albin Kurti kishe deklaruar se ekzistojnë grupe sikurse ato në Banjskë të cilat po përgatiten në Serbi, për...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Akoma zyrtarisht nuk ka kërkesë nga Suedia që Naim Murseli të gjykohet në shtetin e tyre. Emri i Naim Murselit në javën...
  Të tjera
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ministria e Shëndetësisë e Rumanisë ka shpallur epidemi të fruthit në nivel kombëtar pas rritjes alarmante të rasteve në të gjithë vendin....
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Presidenti Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Izraelin të mërkurën kundër “ndjekjes së anëtarëve të Hamasit në Turqi”. Dhe nëse Izraeli provon një gjë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës (PK) ka konfiskuar të mërkurën një motobarkë, e cila dyshohet të jetë pronë e Milan Radoiçiqit, i cili dyshohet...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Rrahman Jasharaj nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit në Kosovë, ka kritikuar ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci pasi sipas tij, kjo e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.