×
 • Sport
 • Sport

  Liga Unike: Fitorja e tretë radhazi për Prizrenin 16

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Prizreni 16 ka mundur Vllazninë e Shkodrës me rezultat 100:96 (30:24, 18:16, 21:20, 31:36), në kuadër të javës së katërt të Ligës Unike.

  Fillimi i ndeshjes ishte interesant, me mysafirët që e nisën më mirë me një epërsi deri në pesë pikë, 8:13, por vendasit rikthehen shpejt për të barazuar shifrat dhe për ta fituar çerekun e parë me gjashtë pikë dallim, 30:24, përcjell FrontOnline.

  Shkodranët nuk u dorëzuan dhe jo vetëm që barazuan rezultatin, por edhe kaluan në epërsi 34:38, megjithatë në fund të pjesës prizrenasit ishin më të mirë, duke shkuar në pushim me shifrat 48:40.

  Basketbollistët e Prizreni 16 kontrolluan periodën e tretë, për të ruajtur epërsinë dhe për të shtuar atë, ku më e larta ishte 65:51, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 69:60.

  Dhjetë minutat e fundit ishin interesante, ku Vllaznia nuk u dorëzua dhe afroi shifrat në 98:96, duke e bërë përballjen shumë dramatike, megjithatë Prizreni 16 triumfoi në fund me shifrat 100:96.

  Te Prizreni 16 u dalluan Urim Zenelaj me 18 pikë e 13 kërcime, Arti Hajdari me 31 pikë e katër kërcime, Ivan Koljeviq me 15 pikë e 14 asistime dhe Michael Green me 18 pikë e gjashtë kërcime, kurse te Vllaznia u dalluan Mathew Butler dhe Jonathan Stove me nga 21 pikë.

  Prizreni 16 ka tri fitore dhe një humbje, kurse Vllaznia ka një fitore dhe tri humbje./FrontOnline/

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Sport19 Korrik 2024
  Ka përfunduar raundi i parë kualifikues në tri garat evropiane, Ligën e Kampionëve, të Evropës dhe të Konferencës. E ekipet kosovare treguan...
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Sport18 Korrik 2024
  Në Prishtinë po mbahet Kampionati Evropian i Hendbollit U20. Në kuadër të tij mbrëmë është zhvilluar ndeshja mes Kosovës dhe Luksemburgut, ku...
  Të tjera
  Lajme19 Korrik 2024
  Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, ku nuk mungon mundësia për reshje shiu dhe shkarkime...
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.