Sport

Liga e Parë: Skuadrat favorite vazhdojnë me fitore, “lufta” për inkuadrimin në elitë vazhdon edhe në xhiron e fundit

Liga e Parë: Skuadrat favorite vazhdojnë me fitore, “lufta” për inkuadrimin në elitë vazhdon edhe në xhiron e fundit
17:13 | 08 Maj 2021

Është mbyllur xhiro e parafundit apo e 26-të në Ligën e Parë të futbollit të Kosovës, raporton FrontOnline.

Në grupin A dhe B, skuadrat favorite kanë vazhduar me fitore duke e zhvendosur luftën për inkuadrim në elitë në xhiron e fundit.

Lideri i grupit A, Malisheva ka vazhduar me fitore duke e mposhtur Trepçën, derisa ndjekësi tjetër, Dukagjini e mposhtir Drenasin.

Në grupin B, Ulpiana dhe Flamurtari vazhduan me fitore kundër Kikës, respektivisht KEK:ut.

Rezultatet e plota nga ndeshjet e sotme:

Grupi A

Liria 1:2 Vëllaznimi

Malisheva 4:2 Trepça

Dukagjini 4:1 Drenasi

Istogu 2:0 Vushtrria

A&N 1:1 Onix Banja

Grupi B

Dardana 4:1 Ramiz Sadiku

Ulpiana 5:2 Kika

Vitia 2:3 Vllaznia e Pozheranit

Flamurtari 3:2 KEK:u

2 Korriku 3:1 Ferizaj./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera