×
 • Sport
 • Sport

  Lideri e kampionia takohen në Istog

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Në Istog do të jetë vëmendja e tifozëve të hendbollit sa i takon ndeshjeve të javës së nëntë të Superligës së hendbollisteve.

  Të shtunën nga ora 18:00 luhet derbi i madh mes Istogut dhe Vushtrrisë. Istogu është lider i klasifikimit, ndërsa Vushtrria është kampione aktuale., përcjell FrontOnline.

  Takohen dy prej skuadrave më të mira në Kosovë dhe me të drejtë pritet ndeshje e bukur dhe interesante.

  Istogu udhëheq në tabelë me 16 pikë. Ndërkohë Vushtrria është e dyta me 14 pikë, sa i ka edhe Prishtina në vendin e tretë.

  Ndeshjet tjera të së shtunës janë: Prishtina – Shqiponja (16:00), Ulpiana – Kastrioti (15:00), Jusuf Gërvalla – Samadrexha (16:00), Vëllaznimi – Vjosa (14:00). Xhiroja e nëntë hapet me ndeshjen Ferizaj – Drita, që zhvillohet sot nga ora 17:00.

  Në Ligën e Parë të hendbollisteve është java e shtatë. KEK-u e Dukagjini takohen të shtunën nga ora 11:00. CLICK e Deçani luajnë të hënën prej orës 19:00, ndërsa më vonë luhet takimi Prizreni – Llapusha./FrontOnline/

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Sport21 Korrik 2024
  Skuadra e Major League Soccer, LA Galaxy ka mbyllur transferimin e legjendës së Borussia Dortmund, Marco Reus, sipas Fabrizio Romano. Të dy...
  Sport21 Korrik 2024
  Liverpooli është futur në bisedime për me zëvendës-kapitenin Trent Alexander-Arnold për të zgjatur kontratën, i cili ka tërhequr së fundmi interesimin nga...
  Sport21 Korrik 2024
  Lionel Messi ditë më parë ka fituar Copa America me Kombëtaren e Argjentinës dhe ky trofe është shumë i veçantë për të....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.