×
 • Sport
 • Sport

  Leverkuseni s’ia lëshon Xabi Alonson Liverpoolit

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Drejtori i Bayer Leverkusenit, Simon Rolfes, ka insistuar që Xabi Alonso do të mbetet te klubi gjerman edhe pas verës.

  Spanjolli po e bën namin në Bundesligë duke e mbajtur Leverkusenin në vendin e parë me pesë pikë më shumë se Bayern Muncheni.

  Liverpooli po kërkon një zëvendësim për trajnerin e vet, Jurgen Klopp, i cili do të largohet në fund të sezonit, dhe shpresat i kishin te ish-lojtari i tyre.

  “Njëra punë është kontrata. Alonsoja është nën kontratë deri më 2026”, ka thënë Rolfesi për Sport1.

  “Gjëja tjetër është se sa rehat ndihet ai, familja e tij dhe ai e di se çfarë ka në këtë klub”.

  “Ai ka një ekip shumë të mirë, ne do ta kemi një perspektivë shumë të mirë vitin e ardhshëm dhe nuk do të ketë ndryshime në skuadër.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Sport27 Shkurt 2024
  Klubi katalunas, Barcelona ende shpreson në titullin kampion në La Liga për sezonin 2024/25 dhe kështu i ka vendosur vetes një objektiv...
  Sport27 Shkurt 2024
  Pëshpëritjet janë atje se Mauricio Pochettino mund të shkarkohet nëse ai nuk arrin të kualifikohet për në Evropë. Kupa e Ligës ishte...
  Sport27 Shkurt 2024
  Lionel Messit thuhet se mund t’i bashkohet një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës në Inter Miami. Në verën e vitit 2023, Messi hoqi...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur mes dy veturave gjatë ditës së sotme në fshatin Frashër të Mitrovicës. Nga aksidenti janë lënduar...
  Sport27 Shkurt 2024
  Lionel Messit thuhet se mund t’i bashkohet një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës në Inter Miami. Në verën e vitit 2023, Messi hoqi...
  Vip27 Shkurt 2024
  Moderatori i njohur kosovar, Labinot Gashi nuk do të jetë më në KTV. Labi ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me televizionin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, Policia ka gjobitur shoferin për tejkalim në vijë të plotë. Policia ka arritur që ta identifikojë...
  Sport27 Shkurt 2024
  Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave për të dytin vit radhazi ka triumfuar në turneun ndërkombëtar “Turkish Women’s Cup”, që u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.