×
 • Lajme
 • Lajme

  Lekaj i AAK-së: Qeveria po shet lajme të rrema

  FrontOnline
  11 Korrik 2024

  Anëtari i Komisionit për Ekonomi, nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj e ka cilësuar si lajm të rremë, deklaratat e pushtetit për rritjen e pagës mesatare.

  Lekaj tha për Front Online se paga minimale është 250 euro në Kosovë.

  “Deklaratat e figurave të pushteti janë përralla të llojit të vetë që provokojnë dhe tentojnë t’i shesin si lajme e arritje të Qeverisë Kurti. Shumica e qytetarëve po jeton me kushte minimale të ekzistencës, ku rroga e tyre minimale është 250 euro, e pëcjellur pa sigurime shëndetësore, pa shportë të mirëfilltë familjare, pa dinjitet e pa perspektivë për jetë”.

  Deputeti Lekaj thotë se pushteti aktual as 40% e premtimeve s’do ti përmbush gjatë këtij mandati.

  Opozita dhe ekspertët demantojnë Armend Mujën: S’ka rritje pagash, ka rritje çmimesh

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues i Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani, ka thënë se dy të arratisurit nga burgu, Faton Hajrizi dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shumica e pagave në Kosovë e sidomos ato të punëtorëve të sektorit publik, nuk e arrijnë vlerën e një page për të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar ndaj Ligjit të ri për Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM), të miratuar të...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se në margjinat e Samitit të NATO-s është takuar me Sekretarin e ri të Jashtëm...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.