×
 • Vip
 • Vip

  Ledion Liço humb durimin ndaj banorëve në transmetim direkt: Si nuk keni respekt – jeni si motorë të prishur

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Një skenë e tensionuar ka kapluar shtëpinë e “Big Brother VIP Albania 3” kur një debat mes banoreve u shndërrua në një kaos verbal, duke shtyrë moderatorin e programit, Ledion Liçon, të humbasë durimin.

  Incidenti ndodhi gjatë një momenti të nxehtë diskutimi mes Rikes, Eglës dhe Vesës, ku të treja shkëmbejnë fjalë të ashpra dhe flasin njëra mbi tjetrën në një orkestrim të zhurmshëm që la shikuesit të hutuar.

  “Unë nuk e kuptoj nuk keni respekt për njëri-tjetrin more, realisht nuk po e kuptoj,” shpërtheu Ledioni nga lotë e emisionit, i lodhur nga mungesa e rregullit dhe harmonisë në komunikimin midis banoreve. “Jeni si motorë të prishur, po na luani mendsh. A ka mundësi të flisni me radhë?” vijoi ai, duke kërkuar që ata të ndalin dhe të dëgjojnë njëri-tjetrin, në mënyrë që të lejohet një dialog konstruktiv.

  Tensionet brenda BBVA janë një pjesë normale e dinamikës së grupit, por kur debatet bëhen aq të ashpra sa të mos lejojnë dialog, atëherë edhe drejtuesi i spektaklit ndjehet i detyruar të ndërhyjë.

  Ky “shpërthim” i Ledionit ishte një përpjekje për të rikthyer rendin dhe për të krijuar një ambient ku të gjithë mund të ndajnë pikëpamjet e tyre në një mënyrë të organizuar dhe të kuptueshme.

  Pas ndërhyrjes së moderatorit, banorët e BBVA u përpoqën ta ulnin tonin dhe të respektonin kërkesën për të folur njëri pas tjetrit, duke i dhënë kështu mundësi publikut që të dëgjojë dhe të kuptojë çdo pikëpamje. Ky incident mund të shërbejë si një kujtesë për banorët se pavarësisht debatit dhe pasionit, në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, respekti dhe dëgjimi janë çelësat për një komunikim efektiv. /Telegrafi/

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Vip19 Prill 2024
    Vesa Vllasaliu, ish-konkurrentja e “Big Brother VIP Kosova”, ka nxitur dyshimet se po i jep fund beqarisë. Ndonëse nuk ka postuar...
  Vip19 Prill 2024
  Në shtëpinë e zhurmshe të “Big Brother Vip Albania”, tensionet nuk janë të reja, por duket se mbrëmja e djeshme ka sjellë...
  Vip19 Prill 2024
  Pak orë para spektaklit të sotëm, debatet në shtëpinë e “Big Brother Vip” nuk paskan të ndalur. Teksa banorët po bëhen gati...
  Të tjera
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.