Lajme

LDK-ja e para në Podujevë edhe me votat për Kuvend Komunal

LDK-ja e para në Podujevë edhe me votat për Kuvend Komunal
15:59 | 18 Tetor 2021

Lidhja Demokratike e Kosovës është e para në Podujevë sa i përket votave për kuvend komunal.

Sipas të dhënave të fundit nga KQZ-ja, LDK-ja ka 11 mijë e 692 vota apo 38,49$% ndërkaq Vetëvendosje ka 11 mijë e 361 vota apo 37,40%.

Për kuvend komunal në këtë komunë janë numëruar 98 nga 111 vendvotime.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera