[wp-story]

Sport

Lajm i trishtë: Vdes ish-kryetari i klubit të madh kosovar

Lajm i trishtë: Vdes ish-kryetari i klubit të madh kosovar
14:01 | 21 Prill 2021

Klubi prizrenas, Liria ka konfirmuar se ka vdekur ish-kryetari Ridvan Hoxha, i cili ishte edhe një veprimtar i madh i sportit.

Përveç sportit, ai shquhej edhe për aktivitetet e tij kombëtare, shkruan FrontOnline.

Telegram ngushëllimiPrehu në paqe Ridvan Hoxha !KF Liria, mori lajmin e kobshëm këtë paradite.U nda nga jeta ish…

Posted by LIRIA FC on Wednesday, April 21, 2021

Njoftimi i plotë i Lirisë në “Facebook”:

Telegram ngushëllimi
Prehu në paqe Ridvan Hoxha !
KF Liria, mori lajmin e kobshëm këtë paradite.U nda nga jeta ish kryetari i KF Liria (2005) dhe një veprimtar i madhë i sportit. Ngushëllime familjes, komunitetit sportiv dhe kudo që veproi i ndjeri. Ai, krahas aktiviteteve të tjera kombëtare ishte dhe mbeti një adhurues e kontribues i madhë i futbollit në veçanti dhe sportit në përgjithësi.
Pas lufte, me krijimin e rrethanave të reja, La Rid siq e quanim rëndom, i dha një tjetër shtytje të madhe futbollit. Kontributi tij në KF Liria , është i madhë. Do ta kujtojmë me respekt këtë veprimtarë shumë dimensional’.
Prehu në paqe në tokën e Kosovës së lirë, që e deshe shumë !
Me shumë respekt,
KF Liria
Qemal Krasniqi, kryetar“./FrontOnline/

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera