×
 • Lajme
 • Lajme

  Kusari-Lila dhe Gërvalla bashkë në Kanada për disa takime të rëndësishme

  FrontOnline
  28 Maj 2024

  Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, kanë udhëtuar bashkë drejt Kanadasë për disa takime të rëndësishme.

  Kjo u bë e ditur nga Kusari-Lila përmes një postimi në Facebook ku ka postuar edhe disa fotografi nga takimet.

  Shefja e grupit parlamentar e VV-së tha tutje se sot takimet vazhdojnë në parlamentin kanadez, ku do të takohen me kryetaren e grupit parlamentar të Miqësisë Kanada-Kosovë, Anita Vandenbeld dhe sekretarin parlamentar për Punë të Jashtme, Robert Oliphant.

  Postimi i plotë:

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtori i Institutit për Krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë, Atdhe Hetemi, ka thënë se kanë shënuar progres në grumbullimin me...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të varroset në fshatin Talinoc i Muhaxherëve të Ferizajt, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Muhamet Beqiri. Ai ndërroi...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës dje në veri të vendit ka gjetur arsenal armësh në dy lokacione të ndryshme. Bëhet e ditur se në...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në përurimin e Shtegut të Lirisë “Pashtriku”. Ai do të jetë i pranishëm në Has-Pashtrik...
  Kronika15 Qershor 2024
  Është arrestuar një burrë në Lipjan, i cili dyshohet se ka rrahur motrën e tij. Pas intervistimit me vendim të prokurorit, rasti...
  Kronika15 Qershor 2024
  Një i dyshuar është arrestuar të premten pasi kishte rrëmbyer një person dhe që për lirimin e tij kërkonte 30,000 euro nga...
  Kronika15 Qershor 2024
  Një përleshje fizike ka ndodhur ditën e premte mes dy personave në Han të Elezit. Policia njofton se një person ka pësuar...
  Kronika15 Qershor 2024
  Një burrë nga Jabllanica ka raportuar në Polici zhdukjen e bashkëshortes dhe vajzës së tyre. Sipas Policisë, i njëjti ka njoftuar se...
  Bota/Rajoni15 Qershor 2024
  Për fundjavën që presim Shqipëria do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.