×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti viziton komunën e Leposaviqit

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ndodhet në veri.

  Sipas KoSSev, rreth gjysmë ore më parë ai ishte në komunën e Leposaviqit, me të paktën dy ministra, transmeton Front Online.

  Ndërkohë, ai u largua nga kjo ndërtesë, dhe nuk dihet arsyeja e ardhjes së tij dhe as nëse do të vizitojë komuna të tjera. Mediat sociale spekulojnë se destinacioni i tij i ardhshëm është Zubin Potok.

  Sipas këtij medium serb arritja e tij në Veri përveç sigurisë personale, po kujdeset edhe Policia e rajonit të Mitrovicës. /FrontOnline/

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme12 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është shprehur i tronditur nga vrasja e 21-vjeçares sot në Ferizaj dhe me rrethanat e...
  Lajme12 Prill 2024
  Sibel Halimi, drejtoreshë të Kulturës në Komunën e Prishtinës, ka reaguar për vrasjen e një gruaje sot në Ferizaj. Ajo në një...
  Lajme12 Prill 2024
  Në shenj revolte dhe reagimi për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj, Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist, të hënën në orën 17:30...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj.    Ata kanë përgëzuar Policinë e...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Francë, në një vizitë zyrtare me ftesë të presidentit Emmanuel Macron. Pas nderimeve ushtarake në...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se normalizimi i raporteve mes Kosovës dhe Serbisë është i nevojshëm. Këtë deklaratë udhëheqësi francez e...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Mjeku kujdestar në Spitalin e Ferizajt, Sefedin Fazliu, ka dhënë detaje mbi gjendjen e 15-vjeçarit të plagosur, i cili tashmë është operuar....
  Lajme12 Prill 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Ferizajit, ku pas të shtënave me armë zjarri, një grua...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.