×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti qytetarëve: Kur të kaloni nëpër Serbi mos bini pre e provokimeve dhe kontaktoni numrat emergjent që ka publikuar MPB-ja

  FrontOnline
  18 Prill 2024

  Kryeministri Albin Kurti, të enjten në konferencën për media, pas mbledhjes së qeverisë ka bërë thirrje ftoj qytetarët që kur të kalojnë nëpër Serbi mos të bien pre e provokimeve dhe të kontaktojnë numrat emergjent që ka publikuar MPB-ja, raporton Ekonomia Online.

  “Me ministrin Sveçla jemi para jush pas ndalimit të qindra qytetarëve tanë nga autoritet serbe. Unë i bëjë thirrje qytetarëve tanë që të përcjellin me vëmendje njoftimet nga MPB-ja dhe MPJD-ja  dhe nga Policia. I ftoj qytetarët që kur të kalojnë nëpër Serbi mos të bien pre e provokimeve dhe të kontaktojnë numrat emergjent që ka publikuar MPB-ja. Gjatë mbledhjes së qeverisë u njoftuam për lirim e 4 policëve por jo edhe zëvendës drejtorit, Jankoviq. Ai do të duhej të ishte sot në ceremoninë e diplomimit të policëve. Ritheksojmë kërkesën tonë për lirimin e menjëhershme të zv drejtorit”, ka thënë ai.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, sot është vizituar për herë të parë nga mbesa e tij, Toska bashkë me vajzën e tij,...
  Lajme25 Maj 2024
  Normalizimi i marrëdhënieve mes Prishtinës e Beogradit nuk ka kaluar pa u përmendur as në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Lord Mark Lancaster...
  Lajme25 Maj 2024
  Rastet e vrasjeve në tentativë, plagosjeve e përleshjeve mes qytetarëve po ndodhin në masë të madhe kohëve të fundit. Raste të tilla...
  Të tjera
  Sport25 Maj 2024
  Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së...
  Ekonomi25 Maj 2024
  Masat e vëna nga BE-ja për Kosovën, kanë pasur ndikim të negativ në ekonominë e vendit, vlerësojnë drejtuesit e Odës Ekonomike dhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër e moshës 19-vjeçare, e cila...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka deklaruar se Promovimi i produkteve vendore ashte veprim patriotik. Gjatë së shtunës,...
  Lajme25 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës i ka ndarë 110 mijë euro për Elzën Ujkani, motrën e deputetes së VV-së, Fjolla Ujkani e cila u...
  Lajme25 Maj 2024
  Pas paralajmërimit për protestë në Serbi, në Leposaviq vërehet prezencë më e madhe e Policisë së Kosovës dhe KFOR-it. Megjithatë situata në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.