Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti polemizon me Hoxhajn: Këshilltari i Blinken më uroi për sukses, ti po thua dështim

  FrontOnline
  23 Mars 2023

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit.

  Kurti iu referua fjalimit të deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj i cili e kritikoi kryeministrin për dështim në Ohër.

  “Kisha një telefonatë me këshilltarin e Blinken, Chollet që më uroi për marrëveshjen e Ohrit. Pra ju e quani dështim ndërkaq Chollet më uroi për marrëveshjen“, tha Kurti.

  Kurti tha se ai nuk mund ta shpalos strategjinë e tij të dialogut, pasi deputeti Hoxhaj i tha se ”në dialog duhet t’i kesh dy-tri skenare.

  ”Deputeti Hoxha tha se në negociata duhet t’i kesh 2-3 skenare, pse vetmë 2-3. Mund edhe më shumë. Ku e dini ju sa i kam pasur, unë s’mund ta shpalos strategjinë time këtu“, ishte përgjigja e Kurtit. 

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka thënë se Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Eurodeputeti dhe kryetari i Partisë së Gjelbër Europiane, Thomas Waitz ka thënë se përshkallëzimet e fundit në veri janë “rezultat i viteve...
  Kronika30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete një burrë në banesën e tij në Fushë Kosovë. Në vendin...
  Lajme30 Maj 2023
  Janë ndaluar për 48 orë dy nga pesë të arrestuarit e mbrëmshëm për sulme me mjete shpërthyese ndaj ushtarëve të KFOR0-it, policisë...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...
  Lajme30 Maj 2023
  Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës. Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një. Deri më tani në...
  Lajme30 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic ka takuar sot në Beograd ambasadorët e shteteve të QUINT-it me të cilët ka biseduar për situatën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.