[wp-story]

Lajme

Kurti njofton për takimin me Zaevin në Shkup dhe për temat që ka diskutuar

Kurti njofton për takimin me Zaevin në Shkup dhe për temat që ka diskutuar
17:19 | 04 Nëntor 2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar sot me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev në Shkup.

Albin Kurti në këtë takim ka qenë i shoqëruar me anëtarët e kryesisë së Vetëvendosjes, Fitore Pacolli dhe Liburn Aliu.

Kreu i VV-së përmes Facebook-ut, ka shkruar se në takimin me kryeministrin Zaev kanë biseduar për situatën politike në dy vendet dhe për çështjet e integrimit evropian.

“Sot në Shkup takova kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, z. Zoran Zaev, me bashkëpunëtorët e tij. I shoqëruar nga anëtarët e kryesisë, znj. Fitore Pacolli-Dalipi dhe z. Liburn Aliu, biseduam për situatën politike në dy vendet tona, mundësitë e bashkërendimit të ndërsjelltë, raportet midis shteteve në Ballkan dhe çështjet e integrimit evropian”, ka shkruar Kurti.

Ai tutje ka thënë se do të mbeten në komunikim të vazhdueshëm për takime e bashkëpunime në të ardhmen./Front Online/

Sot në Shkup takova kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, z. Zoran Zaev, me bashkëpunëtorët e tij. I shoqëruar nga…

Gepostet von Albin Kurti am Montag, 4. November 2019

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera