Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kur është ‘’Black Friday’’ 2020 dhe kur fillojnë shitjet? Gjithçka që duhet të dini

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ngjarja më e madhe e blerjeve të vitit është gati, me pak më se një javë për të shkuar deri të ‘’Black Friday ‘’2020, raporton Gazeta Express.

  Ngjarja fillimisht vjen nga Amerika dhe gjithmonë bie të nesërmen pas Falënderimeve, me shitje gjatë fundjavës dhe në Cyber Monday, ku mijëra artikuj, njerëzit mund t’i gjejnë me zbritje të madhe.

  Gjërat do të jenë pak më ndryshe këtë vit, pasi që Anglia dhe shumë shtete tjera janë në bllokim si pasojë e koronavirusit. Ndërsa Anglia vazhdon bllokimin e saj të dytë kombëtar, ngjarja do të jetë ekskluzivisht në internet ‘’online’’ këtë vit pasi dyqanet do të mbesin të mbyllura dhe ne po presim që shitësit të rritin zbritjet në një përpjekje për të kompensuar të ardhurat e humbura gjatë pandemisë.

  Amazon ka filluar shitjen e shumë produkteve, ku edhe ka pasur jashtëzakonisht shitje të shumë produkteve, të tilla si produkte teknologjike, gjëra bukurie për femrat, zbukurime për shtëpi, dhe rroba të ndryshme për të rritur dhe fëmijë.

  Kur është e ‘’Black Friday’’2020?

  Dita e madhe e blerjeve është e premtja me 27 nëntor. Shitjet më pas do të vazhdojnë në fundjavë dhe kryesisht mbarojnë të hënën me 30 nëntor, i njohur gjithashtu si ‘’Cyber Monday’’, megjithëse disa shitës vazhdojnë marrëveshjet e tyre më vonë gjatë muajit.

  Lajm i mirë është se shitësit kanë filluar shitjet e produkteve që ata posedojnë, dhe ata deklaruan se kjo është më e hershmja që kemi parë deri më sot, dhe kemi bërë tashmë disa marrëveshje të shkëlqyera për artikuj me bileta blerjesh të mëdha si: Apple AirPods, Nintendo Switch, KitchenAids dhe pastruesit vakum Shark ‘’Vacuum Shark’’ shkruan the Independent, transmeton Express.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Mediat britanike kanë publikuar një foto interesante të një personi që po qëndron mbi çati, derisa Policia gjendet në dritare duke kontrolluar...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Të rinjtë në Shqipëri, janë foksuar tek profesioniet që lidhen me teknologjinë. Ekspertët e IT-së, thonë se kjo fushë po dominohet nga grupmosha...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një grua nga Karolina e Veriut kishte një minierë antike ari të fshehur në një grumbull veshjesh të vjetra për më shumë...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.