Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kujtesa dhe Telcomm po e transmetojnë ilegalisht televizionin Klan Kosova

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Klan Kosova informon të gjithë shikuesit në Kosovë dhe gjithandej botës se ky kanal televiziv është duke u transmetuar në mënyrë ilegale dhe të paautorizuar në platformat Kujtesa dhe Telcomm.

  Asnjëra nga këto nuk ka marrëveshje dhe as të drejta për ta bërë një gjë të tillë.

  Kujtesa dhe Telcomm janë informuar se janë duke e transmetuar në mënyrë të jashtëligjshme programin e Klan Kosova, por të dyja kanë vazhduar ta kenë në platformat e tyre kanalin tonë.

  Njëra dhe tjetra do të ndiqen penalisht për këtë.

  Televizioni u bënë thirrje autoriteteve përkatëse, përfshirë Komisionin e Pavarur për Medie, por edhe organeve të drejtësisë, të merren me këtë çështje dhe të garantojnë rregullshmëri dhe zbatim të ligjit në këtë fushë.

  Nga e shtuna, Klan Kosova ua ka ndërprerë sinjalin edhe disa platformave dhe operatorëve tjerë që kanë transmetuar programet e televizionit pa asnjë marrëveshje dhe në mënyrë të paautorizuar, siç bënë Kujtesa dhe Telcomm.

  Të vetmit operatorë që kanë të drejtë të transmetojnë kanalin Klan Kosova janë Artmotion dhe Ipko.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Ka përfunduar takimi në mes të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe homologut të Kosovës, Albin Kurti. Temë e diskutimit në takimin...
  Lajme26 Mars 2023
  Ilir Gashi, zyrtar i PDK-së dhe njëherësh anëtar i kësaj partie në KQZ, ka thënë se pret që edhe tri ligje të...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot është pritur në takim nga presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. ZKM në një komunikatë për media...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj gjatë takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në Tiranë ka biseduar mbi zhvillimet e fundit në...
  Lajme26 Mars 2023
  Përkeqësim i motit në fillim të javës, me rrebeshe shiu të hënën e të martën ftohtë me mundësi edhe për reshje të...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Rusia dhe Kina nuk po krijojnë një aleancë ushtarake dhe nuk po fshehin asgjë, në kuptim të bashkëpunimit ushtarak, tha presidenti rus,...
  Vip26 Mars 2023
  Selena Gomez ka reaguar publikisht lidhur me dramën mes saj dhe Hailey Bieber duke zbuluar se ato kanë folur dhe se kjo...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, në 24-vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe është shprehur se populli ynë nuk harron asgjë. Ai...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur vizitën e tij në Tiranë ditën e sotme. Ai është pritur fillimisht në Presidencë nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.