×
 • Lajme
 • Lajme

  Kuçi: Ende nuk dihet rezultati përfundimtar

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Junikut Agron Kuçi, ka thënë se po vazhdon t’i kryejë aktivitetet dhe detyrat si kryetar i Junikut.

  Kuçi në një intervistë për Klan Kosova tha se rezultati i balotazhit të 15 nëntorit nuk është përfundimtar dhe duhet të pritet deri në fund pasi sipas tij është e mundur që të përmbyset rezultati.

  “Unë si zakonisht kam dal sot dhe vazhdojë të punojë në komunën e Junikut. Ne e kemi një rezultat të ngushtë, kundërkandidati im është 29 vota përpara megjithatë akoma nuk dihet rezultati përfundimtar sepse janë mbi 50 vota të personave me nevoja të veçanta që duhet të numërohen dhe 670 vota nga diaspora që kanë ardhur përmes postës dhe e presim rezultatin përfundimtar deri atëherë”.

  Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës Ruzhdi Shehu, në bazë të rezultatit preliminar të publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në epërsi prej 29 votash ndaj Agron Kuçit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

   

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.