×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi i përgjigjet Kurtit: Pse s’po e çon Erden Atiqin në komunë, pse po rren që është atje

  FrontOnline
  02 Qershor 2023

  Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, i është përgjigjur kryeministrit Albin Kurti, i cili i tha që t’i “çlirojë” kryetarin e Zveçanit dhe të Zubin Potokut, që të shkojnë në objektet e komunave përkatëse dhe ta vazhdojnë punën nga zyret e tyre.

  Krasniqi e ka pyetur Kurtin se pse s’po e dërgon në objektin e komunës edhe Kryetarin e Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq.

  “A duhet me i cu në komuna kryetarët. Pse s’po e çon Erden Atiqit në komunë? Pse more po i rren të madh e të vogël që Erden Atiqi o në komunë, ai është në zyrën e Adriana Hoxhiq. Qeveria tona e kanë maru aty zyre ndërlidhëse”, ka thënë Krasniqi.

  “Hajde merri përdore Merre Xhelal Sveçlën me kacketë, Elbert Krasniqin me pancir, edhe ti e hajde të shkojmë te çojmë Erden Atiqin në qytet në Mitrovicë të Veriut ku është komuna. Nuk është komuna në mahallë të Boshnjakëve, as në Çabër e as në Lipë”, ka shtuar Krasniqi.

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Lajme30 Shtator 2023
  Kongresisti amerikan Ritchie Torres, ka reaguar ndaj dislokimit të madh të trupave të Serbisë përgjatë kufirit me Kosovën. Torres në një postim...
  Lajme30 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka bërë me dije se 16 qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e tymit, pasi një banesë në...
  Lajme30 Shtator 2023
    Të dielën nga një sulm i një grupi kriminal serb në Banjskë të Zveçanit, mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy njoftoi në fjalimin e tij të përnatshëm, të enjten, se Ukraina është anëtare e bordit të guvernatorëve...
  Vip30 Shtator 2023
  Bukuroshja e famshme shqiptare, Emina Çunmulaj është njëra nga fytyrat e dashura televizive. Modelja me prejardhje nga Mali I Zi tash e...
  Lajme30 Shtator 2023
  Ambasadori gjerman në Kosovë Jern Rode tha se qëndrimi i Gjermanisë për sovranitetin e shtetit të Kosovës nuk ka ndryshuar dhe shtoi...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të enjten deklaroi se KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës. Por, i menjëhershëm ka...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri, ka ftuar institucionet që të angazhohen që të paguhen shtesat e rrezikshmërisë për...
  Lajme30 Shtator 2023
  Dy ish-zyrtarët policorë, Lutfi Menxhiqi dhe Lavdim Osmani, të premten, në seancën e rigjykimit janë deklaruar të pafajshëm lidhur me akuzat për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.