×
 • Lajme
 • Lajme

  Komuna: Shumë shpejt ndërtohet objekti i ri i Shtëpisë së të Moshuarve

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Një cigare dyshohet të jetë shkaku i zjarrit që kaploi objektin e Shtëpisë së të Moshuarve në Prishtinë.

  Sipas Donat Lushakut, zëdhënës në Komunën e Prishtinës, gjendja e të lënduarve tanimë është stabile dhe po vazhdojnë hetimet për zbardhjen e rastit.

  “Tashmë të 57 të moshuarit janë të vendosur në një hotel në Prishtinë deri sa të rregullohet gjendja dhe pastaj të kthehen në Shtëpinë e të Moshuarve. Ka dëme materiale, një pjesë e konsiderueshme e objekteve që gjenden aty, ndërsa dëme në njerëz nuk ka, banorët janë në gjendje të mirë, përveç një rasti që është duke u trajtuar në QKUK. Ndërhyrja do të bëhet në kuptimin e dezinfektimit, pastrimit dhe lyerjes së asaj pjese dhe pastaj ekspertët e policisë dhe zjarrfikësve do të vendosin se kur do të kthehen të njëjtët, do t’iu lajmërojmë”, tha Lushaku.

  Në ndërkohë që punët për kthimin e të moshuarve në objektin e tyre po vazhdojnë, Lushaku foli edhe për një plan tjetër të komunës.

  Ai tha se ndërtimi i një objekti të ri për të moshuarit është prioritet për ta dhe se çdo pjesë e planifikimit po shkon drejt finalizimit.

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Kronika13 Prill 2024
  Policia e Kosovës në 24 orët e fundit në vendin tonë ka shqiptuar 1 mijë e 936 gjoba trafiku. Ndërkaq, aksidente me...
  Kronika13 Prill 2024
  Dy persona janë arrestuar në fshatin Shkabaj të Prishtinës, pas të njëjtit kishin shtënë disa herë në ajër me armë zjarri. Sipas...
  Kronika13 Prill 2024
  Është arrestuar një person në Ferizaj, i cili kërkohej për veprat “Ngacmim dhe Vjedhje”. Ai është dërguar për vuajtje të dënimit prej...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar ngjarjet e 13 prillit të 1999 në Studenicë të Istogut...
  Lajme13 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Ariella Viehe, Shefe e operacioneve aktuale, Divizioni për Operacione i Shabit...
  Front TV13 Prill 2024
  Ulja e çmimit të energjisë elektrike nga Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRrE) për 8 për qind për ata që shpenzojnë mbi...
  Lifestyle13 Prill 2024
  Lëkura është organi më i madh i trupit dhe si i tillë është çdo ditë në kontakt më faktorë të jashtëm. Dëmtimet...
  Opinione13 Prill 2024
  Nga Mero Baze: Albin Kurti është përfshirë i gjithi në fushatën elektorale në Maqedoninë e Veriut, ku do mbahen zgjedhjet për president...
  Lifestyle13 Prill 2024
  Të hapurit e shpeshtë të gojës, humbja e vullnetit, lodhja e shpejtë janë vetëm disa nga simptomat të cilat i ndiejmë në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.