×
 • Lajme
 • Lajme

  KMSHK hedhë poshtë ankesat e AFK-së dhe Arsim Bruçajt kundër “Front Online”

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Këshilli i Medieve të Shkruara të Kosovës( KMSHK) me shumicë votash ka hedhur poshtë ankesat e Agjencionit për Financim në Kosovë dhe kryetarit të Shoqatës se Institucioneve Mikrofinanciare, Arsim Bruçajt, kundër portalit “Front Online”.

  Sipas komunikatës për medie nga KMSHK, ankesa e AFK-së (Agjencioni për Financim në Kosovë, Institucion Mikrofinanciar) kundër Front Online nuk u miratua, pasi që në titull ”Agjencioni i fajdeve të Kosovës” përdorimi i fjalës “fajde” u shkrua në mbështetje të kamatave shumë të larta që nuk i përgjigjen kushteve tona.

  KMSHK poashtu ka bërë të ditur se nuk u miratua as ankesa e Arsim Bruçaj kundër portalit “Front Online”.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Mbrëmë në Prishtinë është mbajtur një protestë për të kërkuar drejtësi për Liridonën. Lidhur me këtë protestë ka folur Leonard Ademaj, vëllai...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim Townsend,ka folur për sigurinë në Rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe për atë se a mund të...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Jehona Lushaku-Sadriu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media tha se rezultatet e testit të PISA-s janë shqetësuese. Ajo...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka takuar Raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se forcat e armatosura të vendit të tij vranë rreth gjysmën e komandantëve të Hamasit gjatë operacioneve...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrim sa i përket mbajtjes së zgjedhjeve serbe në...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Anëtari më i ri i LDK-së, Berat Rukiqi, vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për alokimin e 5 milionë eurove për familjet me...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, është takuar të martën me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj. Presidentja...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar sërish për vrasjen e Liridona Ahmetaj. Ai ka reaguar ashpër kundrejt deklaratave të ndryshme që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.