×
 • Sport
 • Sport

  Klubi futbollistik `Trepça` emëron Rafet Prekazin si drejtor sportiv

  FrontOnline
  15 Maj 2024

  Klubi futbollistik `Trepça` ka nisur përgatitjet për edicionin e ri, me synime për rikthimin në Superligën e Kosovës.

  Prekazi do të mbaj postin e drejtorit sportiv te klubi i Trepçës. Ai është shprehur i lumtur me pozitën e tij të re, ndërsa ka potencuar se do ta rikthejnë edhe njëherë në majat e futbollit kosovar klubin e Trepçës.

  “Jam shume i lumtur që jam rikthyer në folen time, besoj se kemi të bëjmë me një projekt shumë serioz ku në momentin e parë që më është prezantuar nuk kam hezituar dhe e kam pranuar ftesën ti bashkëngjitëm klubit dhe ta rikthejmë namin e dikurshëm të skuadrës së KF Trepçës në majat e futbollit kosovarë, ku prioritet është rikthimi në Superligën e Kosovës”, ka thënë Prekazi.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Sport24 Maj 2024
  Fituesi i Capocannonieres dhe i Scudettos, kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2023/2024 në Serie...
  Sport24 Maj 2024
  Faqja zyrtare e Ligës së Evropës ka publikuar sot (e premte) formacionin më të mirë të sezonit në këtë garë për sezonin...
  Sport24 Maj 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka shprehur respektin e tij për historinë e Manchester United përpara finales së FA Cup, që do...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Kadri Kastrati, ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka thënë për Front Online se rrugën e Kosovës drejtë NATO-s nuk mund...
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.