[wp-story]

Lajme

Klinaku: Gjykata Speciale është duke vepruar ilegalisht

Klinaku: Gjykata Speciale është duke vepruar ilegalisht
17:49 | 26 Tetor 2020

Kryesuesi i OVL UÇK-së, Faton Klinaku, thotë se Gjykata Speciale është ilegale dhe nuk mund të vazhdojë pa mandat.

Sipas tij, pa asnjë rregull po i burgosë njerëzit, këto komente Klinaku i bëri në T7.

“Ilegalisht i ka burgosur personat dhe ilegalisht është duke vepruar. Kur s’ka mandat është ilegale”, tha ai.

“Po e shkelë Kushtetutën në momentin që i ka skadu mandati 5 vjeçar, kjo tregon se i ka skadu mandati dhe është duke vepruar ilegalisht”, tha ai më tej.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera