×
 • Lajme
 • Lajme

  Kjo është mosha mesatare e personave të vdekur si pasojë e Covid 19, në 7 ditët e fundit në Kosovë

  FrontOnline
  14 Nëntor 2020

  Në 7 ditët e fundit në Kosovë kemi parë numër të rritjeve të rasteve me koronavirus.

  Si pasojë e kësaj, edhe numri i të vdekurve nga Covid 19 ka shënuar rritje, transmeton Indeksonline.

  Gjatë 7 ditëve të fundit, 65 persona kanë vdekur nga koronavirus. Mosha mesatare e të vdekurve është 70.72 vjeç.

  Personi në moshën më të re që ka ndërruar jetë nga Covid 19 në javën e fundit është 46 vjeç, kurse më i vjetri është 90 vjeç.

  Në 7 ditët e fundit janë bërë 12 mijë e 609 teste, ku pozitiv kanë rezultuar 5191 persona.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti, me ftesë të përfaqësuesit të posaçëm gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manual Sarrazin, dje ka qenë për vizitë në Portin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të at Antonio Belushit. Ajo shprehet se Belushi mbrojti të...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....
  Sport20 Qershor 2024
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës – AGK, është shprehur i shqetësuar me kërcënimet që ka marrë ditët e fundit gazetari i sporti...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.