×
 • Lajme
 • Lajme

  Kjo është arma me të cilën dyshohet të jetë vrarë Liridona Murseli

  FrontOnline
  01 Dhjetor 2023

  Liridona Murseli u vra të mërkurën mbrëma në rrugën “Dalip Alshiqi”.

  Ajo ishte duke shkuar në shtëpi bashkë me bashkëshortin, Naim Murseli, dhe fëmijët e saj, kur një grabitës i ndaloi ata duke iu kërkuar.

  I njëjti u raportua të ketë kërkuar nga Naim Murseli të largojë fëmijët nga vetura, e më pas vrau viktimën.

  Policia e Kosovës është angazhuar në zbardhjen e rastit të vrasjes së saj.

  Në Gjakovë u arrestua sot Granit Plava, doras i veprës penale.

  I njëjti deklaroi në polici se ishte porositur pikërisht nga bashkëshorti i Liridonës, Naimi, për të kryer këtë vepër.

  Naim Murseli u arrestua nga policia, gjithashtu.

  Indeksonline ka siguruar fotografi të armës dhe fishekëve të cilat i ka konfiskuar policia, si të dyshuara me të cilat është kryer vepra.

  Maca e zezë sjell super çmime ne Petrol Company!
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla, ka njoftuar se brenda 24 orëve janë arrestuar 15 persona. Ai me këtë rast ka...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish-deputetja dhe moderatorja, Grida Duma, ka folur për ndjenjat që i jep Kosova sa herë të jetë e pranishme. E ftuar në...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Sikurse në shumë sektorë ku punëtorët po lëshojnë vendin e punës, njëjtë po ndodhë edhe tek zjarrfikësit. Kjo, për shkak të kushteve...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish nënkryetarja e komunës së Prishtinës dhe ish ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Arsimit, Donjeta Sahatçiu, ka reaguar pas anulimit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar për vizitë në Katar. Ajo atje po merr pjesë në tryezën ekonomike ndërmjet Kosovës...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Zjarrfikësit në Kosovë vazhdojnë të jenë të pakënaqur me kushtet e punës. Edhe viti 2024 për ta ka filluar njëjtë sikurse viti...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.