Bota/Rajoni

Kim: SHBA-ja kanë qenë me Shqipërinë që 30 vjet, do të jetë edhe 30 të tjera e tutje

Kim: SHBA-ja kanë qenë me Shqipërinë që 30 vjet, do të jetë edhe 30 të tjera e tutje
23:24 | 21 Shtator 2021

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, ka thënë që është madhështore që në Washintgon po koordinohen hapat e ardhshëm për raportet SHBA-Shqipëri.

Kim thotë se vazhdojnë të jenë serioz në lidhje me korrupsionin teksa mbështesin një Shqipëri më demokratike, njofton Klankosova.tv.

Tutje Kim thotë se SHBA-të kanë qenë me Shqipërinë në 30 vjetët e fundit, do të jenë edhe 30 të tjera e tutje.

“Madhështore që në Washington po koordinohen hapat e ardhshëm në marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë. Është e qartë se jemi serioz në lidhje me korrupsionin – përfshirë 7031 (c) emërtimet – ndërsa mbështesim një Shqipëri më demokratike, më të fortë dhe më të begatë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë me Shqipërinë për 30 vitet e fundit; ne do të jemi me ju për 30 vjet tjera e edhe më tej”, ka shkruar Kim në Twitter.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera