×
 • Auto
 • Auto

  Kështu mund të duket Mercedes-AMG GT Coupe e re

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Përgjigja e AMG-së ndaj Porsche 911 nuk do të ofrohet këtë herë në versionin GT Roadster, pasi roli në ajër të hapur është marrë nga Mercedes-AMG SL i ri, dhe në Affalterbach, Coupé-i i ri me dy vende thuhet të jetë më pa kompromis se paraardhësi i tij.

  Tashmë dihet se gjenerata e re e prezantuar rishtazi e modelit Mercedes SL, e cila për herë të parë i është bashkuar plotësisht kompanisë “über Mercedes” pas divizionit AMG, do të vazhdojë aty ku e la AMG GT Roadster dhe në të njëjtën kohë do të shërbejë si bazë për gjeneratën e re të modeleve AMG Coupé Një GT mbi të cilën specialistë nga Affalterbach tashmë po punojnë gjerësisht.

  Përgjigja e re e AMG ndaj konkurrentit të zemëruar prej kohësh të Porsche do të ofrohet vetëm në versionin Coupé këtë herë, pasi roadsteri GT AM është marrë përsipër nga AMG SL i ri, i cili me një çati të butë të palosshme, konfigurim 2 + 2 sedilje dhe Pezullimi me ajër adaptiv i zhvilluar rishtazi është më i përshtatshëm për përdorim në jetën e përditshme, gjë që duhet t’u tërheqë klientët që përmendën për GT Roadster-in e mëparshëm se është shumë i mprehtë dhe i ashpër në rrugë dhe rrugë të zakonshme.

  Rolin e makinës pa kompromis “pothuajse garuese” që do të ndihet më mirë në pistë do të marrë përsipër AMG GT e re, e cila, me sa duket, do të fuqizohet nga motori i famshëm 4.0-litërsh V8 biturbo i AMG që do të ofrojë edhe më shumë fuqi. dhe Coupé me dy vende do të “përjashtohet” qëllimisht nga disa sisteme elektronike të asistencës së shoferit që janë pajisje standarde në SL të re.

  Në Affalterbach, ata nuk kanë zbuluar ende nëse Coupé-ja e re do të arrijë në qendër të vëmendjes vitin e ardhshëm, por ata janë të bindur se (për shkak të një qasjeje të ndryshme) AMG SL dhe AMG GT nuk do të shqetësojnë njëri-tjetrin./FrontOnline/

   

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Auto18 Korrik 2024
  Mini nuk ka një fuoristradë, por kjo mund të ndryshojë. Zëvendëspresidenti i Mini of the Americas, Michael Petyon, kohët e fundit tha...
  Auto17 Korrik 2024
  Porsche Panamera ka shënuar një rekord të ri në Nürburgring. Sipas organizatës, një model që ende nuk është zbuluar duke përdorur një...
  Auto17 Korrik 2024
  Nuk ka asnjë markë në botë me të njëjtën fuqi ndjellëse si Ferrari. Nuk ka të bëjë vetëm me sukseset sportive, për...
  Të tjera
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin udhëzimet zyrtare nga autoritetet e Kosovës pas ngjarjes së fundit në...
  Vip18 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, po vjen me një projekt të ri. Artistja ka bashkuar forcat me reperin nga Ferizaj, Arton...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, është takuar me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Gërvalla tha se me Hovenierin...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ardita Sinani do të votohet së shpejti për kryetare të Preshevës pas koalicionit me Partinë Demokratike Shqiptare (PDSH), raporton Front Online. Sipas...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.