Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kaq i pasur është Mytaher Haskuka

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka bërë deklarimin e pasurisë së tij për Agjencionin Kundër Korrupsionit (AKK)Haskuka në emër të tij e ka deklaruar një shtëpi 320 m2 dhe oborr 362 m2, të blera nga siç ka thënë ai puna në organizata ndërkombetare dhe trashëgimia.

  Kjo shtëpi sipas tij, kushton hiç më pak se 300,000.00 euro.

  Tutje, në pronësi të tij ai ka deklaruar edhe një banesë në vlerë 54 mijë euro.

  Në emër të prindit ai ka deklaruar dy shtëpi, njëra me dy objekte, 270,000,00 dhe 300,000.00 euro.

  Tutje, ai ka treguar se në pronësi të prindit ka edhe dy shitore njëra 150,000.00 euro dhe tjetra 120,000.00 euro.Ndërkohë që ara punuese ka në vlerë 800,000.00 dhe 300,000.00 euro.

  Haskuka në emër të bashkëshortes ka deklaruar tokë bujqësore në vlerë 33,669.00 euro.

  I pari i Prizrenit në emër të bashkëshortes ka deklaruar dy vetura 17,000.00 euuro si dhe 7,000.00 euro, derisa në të prindit një tjetër në vlerë 6,000.00 euro.

  Tutje, Haskuka ka deklaruar edhe për detyrimet ndaj institucioneve financiare.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Mëngjesin e së hënës një numër i protestuesve serbë kanë dal para objekteve të Kuvendeve Komunale në Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok,...
  Lajme29 Maj 2023
  Mëngjesin e së hënës një numër i protestuesve serbë kanë dal para objekteve të Kuvendeve Komunale në Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok,...
  Lajme29 Maj 2023
  Gazetarët në terren raportojnë se përfaqësues të Listës Serbe janë duke negociuar me KFOR-in edhe në Leposaviq. Më herët ishte informacioni se...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Grupe qytetarësh serbë u mblodhën para ndërtesës së komunës në Leposaviq për të kundërshtuar marrjen e pushtetit lokal nga kryetari i ri...
  Lajme29 Maj 2023
  Policia e Kosovës hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë qytetarët, pasi KFOR-i i lëshoi ata të tuboheshin para ndërtesës së komunës në...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.