×
 • Lajme
 • Lajme

  Kaq i pasur është Mytaher Haskuka

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka bërë deklarimin e pasurisë së tij për Agjencionin Kundër Korrupsionit (AKK)Haskuka në emër të tij e ka deklaruar një shtëpi 320 m2 dhe oborr 362 m2, të blera nga siç ka thënë ai puna në organizata ndërkombetare dhe trashëgimia.

  Kjo shtëpi sipas tij, kushton hiç më pak se 300,000.00 euro.

  Tutje, në pronësi të tij ai ka deklaruar edhe një banesë në vlerë 54 mijë euro.

  Në emër të prindit ai ka deklaruar dy shtëpi, njëra me dy objekte, 270,000,00 dhe 300,000.00 euro.

  Tutje, ai ka treguar se në pronësi të prindit ka edhe dy shitore njëra 150,000.00 euro dhe tjetra 120,000.00 euro.Ndërkohë që ara punuese ka në vlerë 800,000.00 dhe 300,000.00 euro.

  Haskuka në emër të bashkëshortes ka deklaruar tokë bujqësore në vlerë 33,669.00 euro.

  I pari i Prizrenit në emër të bashkëshortes ka deklaruar dy vetura 17,000.00 euuro si dhe 7,000.00 euro, derisa në të prindit një tjetër në vlerë 6,000.00 euro.

  Tutje, Haskuka ka deklaruar edhe për detyrimet ndaj institucioneve financiare.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të hënën se serbët e Kosovës janë në presion prej Qeverisë së Serbisë, derisa presidenti...
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Kryeministri i vendit Albin Kurti ka dhënë detaje për vizitën e tij në Sofje të Bullgarisë. “Qëndrimin atje e filluam me pjesëmarrjen...
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.