×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kanadaja paralajmëron të gjithë qytetarët që të shmangin udhëtimet në Izrael, Gaza dhe Bregun Perëndimor

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Kanadaja ka paralajmëruar qytetarët e saj që të shmangin të gjithë udhëtimet në Izrael, Gaza dhe Bregun Perëndimor.

  Vendi ka përmirësuar vlerësimin e rrezikut të rajonit për shkak të rritjes së kërcënimit të sulmeve në territorin izraelit.

  Ministrja e Jashtme Melanie Joly postoi një deklaratë në X, duke thënë se kanadezët tashmë në zonë duhet të konsiderojnë largimin me mjete tregtare.

  “Me një rrezik të shtuar të sulmeve në territorin izraelit, situata e sigurisë rajonale mbetet shumë e paqëndrueshme dhe mund të përshkallëzohet pa paralajmërim”, paralajmëroi ajo.

  Qeveria federale kishte këshilluar më parë kanadezët që të shmangin udhëtimet jo thelbësore në rajon, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Më shumë se 300 persona kanë vdekur dhe mbi 1,100 shtëpi u shemben nga një rrëshqitje masive dheu që rrafshoi një fshat...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë...
  Sport25 Maj 2024
  Ballkani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Albi Mall Superligën e Kosovës....
  Lajme25 Maj 2024
  Në shënim të përfundimit të procesit të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave në Kosovë, i nisur më 5 prill 2024,...
  Lajme25 Maj 2024
  Është arrestuar një person në flagrancë për vjedhje të rëndë në Ferizaj në një lokal afarist. Rasti ka ndodhur dje rreth në...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht në zonën afër pikë-kalimit kufitar me Kosovën, në Jarinjë. Aktualisht situata është e...
  Lajme25 Maj 2024
  Sa herë që bie shi, shumë pjesë të Prishtinës bllokohen nga uji, sidomos disa rrugë ku veturat nuk mund të kalojnë. Situatë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.