Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kaloi shtatë muaj në spital, shërohet nga koronavirusi babai i pesë fëmijëve

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një pacient i quajtur Ali Sakallioglu nga Anglia ka fituar betejën me koronavirusin pas 7 muajsh.

  Sipas “The Sun”, mjekët mendonin se ai nuk do ia dilte dot mbanë, por pas 222 ditësh i shtruar në spital, ai arriti të mundte këtë virus dhe të kthehet në shtëpi shëndoshë e mirë.

  Gjatë këtij 7-mujorshi Aliu 56 vjeç ka pësuar goditje në tru, në zemër, probleme me veshkat, mëlçinë, dëmtime në mushkëri dhe shumë infeksione të tjera. Tashmë ai është kthyer në një motivim për të gjithë.

  Babai i 5 fëmijëve u sëmur me koronavirus në fund të muajit Mars. Ai humbi shijen dhe nuhatjen, e më pas pati temperaturë të lartë.

  Gjendja e tij paraqiste rrezik që në fillim të infektimit pasi vuan nga diabeti i tipit 1. Pas mjekimeve që mori në banesë, shëndeti i 56-vjeçarit u rëndua dhe familjarët e dërguan në spital.

  Më pas pësoi atak në zemër dhe ra në gjendje kome për 3 muaj. Në spital qëndroi për 222 ditë dhe tashmë ka dy kujdestarë që i qëndrojnë pranë dhe kujdesen për të.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Ministri i Drejtësisë i Gjermanisë, Marco Bushman, tha se do të ekzekutojë urdhrin e arrestit për presidentin rus Vladimir Putin nëse ai...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Forcat ruse gjatë javës kanë granatuar një numër qytetesh të Ukrainës. “Shteti i keq” do të mbajë përgjegjësi për çdo akt terrori...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në Fier, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një zytar policor. Policia ka bërë të...
  Të tjera
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...
  Lajme19 Mars 2023
  Besfort Krasniqi, sekretari i përgjithshëm i posa zgjedhur i Universitetit të Prishtinës, në qershor të vitit të kaluar ishte denoncuar për ngacmim...
  Lajme19 Mars 2023
  Ministria e Jashtme turke thotë se do të mbështesë të gjitha nismat që synojnë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Turqia...
  Lajme19 Mars 2023
  Sot paradite në motelin “Villa A1” te Tranziti i Vjetër në Prizren, u gjet pa shenja jete një burrë i moshës 77-vjeçare....
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka arritur fitore bindëse në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas parashikimeve...
  Lajme19 Mars 2023
  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Musa, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti në Ohër, ku janë pajtuar që të zbatohen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.