×
 • Sport
 • Sport

  Jude Bellingham do të luajë në një pozicion të ri për të akomoduar Kylian Mbappen te Real Madridi

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Seria e golave ​​të Jude Bellingham në Real Madrid mund të mos vazhdojë me të njëjtin ritëm sezonin e ardhshëm, me sugjerime se ylli anglez do të detyrohet të luajë më mbrapa kur Kylian Mbappe të kalojë në Santiago Bernabeu.

  Anglezi është golashënuesi më i mirë në La Liga këtë sezon me 16 gola, duke u luajtur një rol në mesfushë sulmuese që nga ardhja e tij në verë nga Borussia Dortmund. Ai gjithashtu shënoi katër herë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve pasi skuadra e Carlo Ancelotti fitoi grupin e tyre me një rekord 100 për qind.

  Roli i tij mund të ndryshojë edicionin e ardhshëm, megjithatë, me Mbappen që kuptohet se është afër nënshkrimit të një marrëveshjeje pesëvjeçare me Los Blancos. Marrëveshja do t’i jepte fund një sage të gjatë, pasi sulmuesi francez kaloi në vitin 2022 në kryeqytetin spanjoll për të zgjatur qëndrimin e tij me klubin aktual Paris Saint-Germain.

  Pas arritjes së objektivit të tyre kryesor, sfida për Carlo Ancelottin është të gjejë një mënyrë për të akomoduar të gjithë yjet e tij të mëdhenj në një ekip. Megjithatë, duket se Ancelotti ka një plan në vend.

  Sipas BBC, ky plan përfshin një pozicion më mbrapa për Bellingham, me Vinicius Junior si sulmues i dytë dhe Mbappe i vetëm në qendër. Ndërsa mund të ketë një vend të lirë në mes, me Joselu që konsiderohet një opsion afatshkurtër pas zëvendësimit të Karim Benzemas, Mbappe ka treguar më parë se ai nuk është një tifoz i të luajturit si një numër nëntë.

  Roli i ri i Bellingham, ndërkohë, do të ndihmonte skuadrën e Ancelottit të kompensojë largimin e mundshëm të dyshes pa kontratë, Toni Kroos dhe Luka Modric. Është raportuar se Mbappe do të trashëgonte fanellën me numrin 10 të kroatit nëse, siç pritej, veterani largohet nga Bernabeu këtë verë. /Telegrafi/

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Bayer Leverkusen është kualifikuar mbrëmë në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Tashmë kampioni i ri gjerman barazi 1:1 me West Hamin, por...
  Sport19 Prill 2024
  Përzgjedhësi i kombëtares së Gjermanisë, Julian Nagelsmann, ka nënshkruar një kontratë të re dhe do të mbetet në këtë post të paktën...
  Sport19 Prill 2024
  Sulmuesi i Real Madrid, Vinicius Junior foli për mediet pas suksesit ndaj Manchester City-t në çerekfinalet e Champions League. Ai theksoi se...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Kryeministri shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ishte ndër mysafirët specialë – krerë shtetesh – që i ftoi presidentja Vjosa Osmani...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Opozita ka protestuar sërish përpara Bashkisë së Tiranës, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj. Protesta nuk ka qenë shumë paqësore, për...
  Lajme19 Prill 2024
  Zëvëndësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka bërë të ditur se është në hartim projekti për zgjerimin e rrugës Istog – Pejë –...
  Lajme19 Prill 2024
  Gjatë vitit 2023 Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur pesëmbëdhjetë aktakuza për krime lufte kundër popullatës civile, sipas raportit “Fillimi...
  Lajme19 Prill 2024
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, në 11-vjetorin e marrëveshjes së parë Kosovë – Serbi, ka thënë se të gjitha marrëveshjet arritura...
  Kronika19 Prill 2024
  Policia e rajonit të Prishtinës, sot në orët e hershme të mëngjesit realizoi një operacion policor që rezultoi me arrestimin e B.B....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.