×
 • Auto
 • Auto

  Joe Biden teston një Hummer elektrik – VIDEO

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Në fillim të kësaj jave, Biden nënshkroi një faturë prej 1 miliard dollarësh për infrastrukturën që ndau 7.5 miliardë dollarë për të ndërtuar një rrjet stacionesh me karikues elektrikë për të karikuar makinat elektrike.

  Qëllimi është që makinat elektrike të bëhen një opsion më i qëndrueshëm për shumë njerëz, për t’u pranuar më mirë dhe për të reduktuar emetimet e karbonit.

  Për të promovuar këtë investim, Biden shfrytëzoi rastin për të drejtuar një prototip elektrik Hummer gjatë një vizite në GM dhe nuk e kurseu atë.

  Kjo nuk është hera e parë që Biden drejton një makinë elektrike, pasi ai gjithashtu drejtoi kamioncinën elektrike të Ford-it F-150 Lightning në maj të këtij viti./FrontOnline/

   

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Auto19 Korrik 2024
  Mini nuk ka një fuoristradë, por kjo mund të ndryshojë. Zëvendëspresidenti i Mini of the Americas, Michael Petyon, kohët e fundit tha...
  Auto19 Korrik 2024
  Më 5 qershor, Federata Norvegjeze e Automobilave priti ngjarjen e shumëpritur El Prix për vitin 2024. I njohur si testi më i...
  Auto18 Korrik 2024
  Mini nuk ka një fuoristradë, por kjo mund të ndryshojë. Zëvendëspresidenti i Mini of the Americas, Michael Petyon, kohët e fundit tha...
  Të tjera
  Lajme19 Korrik 2024
  Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, ku nuk mungon mundësia për reshje shiu dhe shkarkime...
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.