×
 • Sport
 • Sport

  Jasir Asani: Jemi të lumtur që jemi në vend të parë

  FrontOnline
  20 Nëntor 2023

  Edhe pse kuqezinjtë morën 1 pikë nga barazimi 0 me 0 ndaj Ishujve Faroe, Shqipëria është renditur në vendin e parë në grup.

  Megjithatë, Jasir Asani thotë se janë të lumtur që e arritën objektivin dhe janë në vend të parë.

  “Çdo kombëtare luan shumë fort dhe mbrohen nga minuta e parë. Gjithsesi kemi bërë një ndeshje shumë të mirë, besoj se jemi të lumtur se jemi në vend të parë. Gjithsesi ekipi kundërshtar nga minuta e parë ka qenë në mbrojtje. Edhe ne kemi pasur shanset tona. Gjithsesi fati nuk është gjithmonë. Të gjithë jemi të lumtur që jemi në vend të parë. Besoj se gjithë stafi janë të lumtur”, u shpreh Asani.

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Sport05 Dhjetor 2023
  Julen Lopetegui ka refuzuar një ofertë luksoze nga klubi arab Al-Ittihad që do ta bënte atë njërin ndër trajnerët më të pagua...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz ka pritur në takim delegacionin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me 29 nentor ishte paraparë që të përfundonte konkursi për kryeshef ekzekutivë të ndërrmarjes “Trepca”, por i njëjti nga menaxhmenti është shtyer...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Komandanti i KFOR-it, Ozkan Utulas, tha se trupat e NATO-s kanë marrë masa të nevojshme për t’iu përgjigjur çdo lloje dhune të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, dhe homologia e saj sllovene, Tanja Fajon, duan të promovojnë integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.