×
 • Sport
 • Sport

  Ish-futbollisti i njohur i Man Utd, O’Shean merr drejtimin e Irlandës

  FrontOnline
  28 Shkurt 2024

  Ish-futbollisti i njohur i Manchester United, John O’Shean e ka marr drejtimin e Kombëtares së Irlandës së Veriut.

  Në fakt, O’Shea do të jetë trajner i përkohshëm, kështu ka njoftuar gjatë ditës së sotme Federata e Futbollit të atij vendi.

  Së fundi, ai drejtoi skuadrën e Birminghamit. Më herët ka qenë asistent në Përfaqësuesen e Irlandës. Ka drejtuar po ashtu edhe Stoke Cityn dhe Readingun.

  O’Shea si lojtar për kombëtaren e tij ka luajtur 118 ndeshje, ndërsa ka shënuar tri gola.

  Karrierën më të bujshme si lojtar e ka te skuadra e Manchester Unitedit. Luajti nga viti 1999 deri në vitin 2011./Gazeta Express

  KEDS ‘zhduk’ rrjetin ajror nga qendra e Malishevës
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë...
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.