×
 • Sport
 • Sport

  Inter pret Atletico Madridin në “San Siro”, formacionet zyrtare

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Inter do të jetë nikoqire e Atletico Madridit në “San Siro” në kuadër të fazës së 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve me fillim nga ora 21:00.

  Ndeshja mes “Nerazzurrëve” dhe “Los Colchoneros” nga shumë persona po cilësohet si ndeshja më e fortë e kësaj faze, andaj spektakli  duket se do jetë i garantuar.

  Të dy trajnerët kanë startuar këtë ndeshje me lojtarët më të mirë që i kanë në dispozicion.

  Simone Inzaghi ia ka besuar sulmin dyshes Thuram-Lautaro, ndërsa Diego Simeone në anën tjetër, Griezmannit dhe Marcos Llorentes.

  Formacionet zyrtare të të dyja ekipeve:

  InterSommer, Pavard, De Vrij, Bastoni, Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco, Thuram, Lautaro.

  Atletico Madrid: Oblak, Hermoso, Witsel, Gimenez, Lino, Molina, Koke, Saul, De Paul, Griezmann, Llorente./Telegrafi/

   

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Sport19 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Pejë, – Departamenti i Përgjithshëm, Divizioni Civil, e ka aprovuar pjesërisht kërkesën e palës së mbrojtur Suela Muminoviq-Gjakova, për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.