Kronika

I kap hajnat duke vjedhur dhe i sulmon – Pronari i shtëpisë në Gjilan përfundon në Polici

I kap hajnat duke vjedhur dhe i sulmon – Pronari i shtëpisë në Gjilan përfundon në Polici
08:24 | 09 Qershor 2021

Policia e Kosovë ka arrestuar dje në rrugën “Elena Gjika” të Gjilanit, tre persona të dyshuar për sulm.

Siç merr vesh Sinjali nga burimet brenda Policisë, njëri prej të arrestuarve është pronar i shtëpisë ku dy të arrestuarit e tjerë kishin hyrë për të vjedhur.

Si ndodhi ngjarja?

Të njëjtat burime njoftuan për Sinjalin se pronari i shtëpisë ishte përleshur me hajnat, pasi i ka zënë në shtëpinë e tij duke vjedhur.

Gjatë përleshjes mes tyre, të tre kanë pësuar lëndime trupore. Njëri prej tyre është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Ndaj tre të arrestuarve është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera