×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoxhaj: Na ka marrë malli që të vijmë në timon që t’i grahim qeverisë

  FrontOnline
  23 Dhjetor 2020

  Kandidati për kryeministër i PDK’së, Enver Hoxhaj, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se partinë e tij e ka marrë malli që të vijnë në timon për t’i grahur qeverisë.

  Ai tha se PDK’ja më parë ka qenë pjesë e qeverive pa e udhëhequr atë, e sipas Hoxhajt, një gjë e tillë nuk ia vlen, shkruan Express.

  “Nuk ia vlen që PDK’ja të jetë pjesë e një qeverie ku paguajmë çmim të lartë politik pa udhëhequr qeverinë. Për bashkëpunim parlamentar, jemi të gatshëm me të gjithë”, është shprehur Hoxhaj.

  Tutje ai tha se në vitin 2020 ku PDK’ja ishte në opozitë, Hoxhaj ka pa mjerim politik.

  “Realisht na ka marrë malli me ardhë në timon që m’i grahë qeverisë. Po them në kuptimin e timonit. Ajo cka kemi pa – mjerimin politik në vitin 2020, e ka kaluar edhe imagjinatën time”, shtoi Hoxhaj.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se Donika Gërvalla e ka pamundësuar që babai i saj Jusuf Gërvalla të varroset me...
  Lajme29 Maj 2024
  Bujar Dugolli, profesor universitar, ka shprehur pajtueshmëri me deklaratën e presidentes Osmani për letrën e ministres Gërvalla, por që, siç tha ai,...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.