Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoxha: E çuditshme që Kurti s’ka dëgjuar për “Marshin për Drejtësi”, mirë që VV-ja e NISMA janë bashkuar

  FrontOnline
  31 Mars 2023

  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen të dielën e 2 prillit nga ora 14:00.

  Ajo tha se përgatitjet për këtë marsh po shkojnë vrullshëm, teksa komentoi edhe deklaratat e kryeministrit të vendit, Albin Kurti, rreth pjesëmarrjes së tij i cili mbrëmë në Rubikon në Klan Kosova tha se “po e shoh organizatorin dhe kërkesat dhe po e vlerësoj”

  Hoxha tha se një deklaratë e tillë e Kurtit është e çuditshme, pasi sipas saj, ka 2 javë që ky marsh është diskutuar në secilin medium.

  “Unë s’do ta komentoja këtë, pasi ata menjëherë pas 12 orëve kanë dalur në mbështetje të marshit për drejtësi. Gjithmonë mund të ketë dy mendime për këtë çështje, ku e para është që ta minimizojë nismën dhe ta bëjë si diçka që nuk është e rëndësisë së parë por edhe ana tjetër, që mund t’i ketë pasur hezitimet e veta se a do të jetë pjesë e marshit apo jo”, është shprehur Hoxha në “Edicioni Special” në Klan Kosova.

  Tutje, ajo tha se ndjehet mirë që “Marshit për Drejtësi” i është bashkuar edhe Lëvizja Vetëvendosje por edhe NISMA.

  “Kjo afërsisht e sjell në 90 për qind spektrin e të gjitha ngjyrimeve politike të Kosovës, të cilët e ndajnë bashkërisht edhe rrëfimin e së kaluarës por edhe duhet ta ndërtojnë edhe rrëfimin për të ardhmen e Kosovës”, është shprehur ajo.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka publikuar të tjera dëshmi që tregojnë për krimin e organizuar në veri...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut që është duke kryesuar edhe me presidencën e OSBE-së, Bujar Osmani ka bërë të ditur...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, Lutfi Haziri, ka mbajtur sot konferencë për medie në selinë e partisë në këtë...
  Të tjera
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se vetëm pas zgjedhjeve të reja në veri të vendit mund të ketë kryetarë të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.