Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti-Kurtit: Nëse do t’i zgjatej hunda sa herë që gënjen, do t’i zgjatej nga foltorja deri tek ulëset e opozitës

  FrontOnline
  23 Mars 2023

  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, për mashtrim pas debatit lidhur me marrëveshjen e Ohrit në Kuvendin e Kosovës.

  Hoti, me anë të një postimi në ‘Facebook’, ka thënë se nëse njerëzve do t’u zgjatej hunda sa herë që gënjejnë, njërit, duke aluduar në Kurtin, do t’i zgjatej nga foltorja e Kuvendit tek ulëset e opozitës.

  “Nëse njerëzve do u zgjatej hunda sa herë që gënjejnë, njërit do i zgjatej nga foltorja e Kuvendit e deri tek ulëset e opozitës”, ka thënë ai.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar homologun e saj italian Sergio Mattarella për Ditën e Republikës, e cila festohet çdo...
  Lajme02 Qershor 2023
  Jehona Lushtaku-Sadriu nga LDK-ja ka kritikuar kryediploamten kosovare. Në një status në Facebook, ajo ka thënë se Donika Gërvalla Schëarz në Kuvendin...
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka folur në seancën e veçantë në Kuvend, e cila është thirrur për...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mundur ta “fusë...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s do të jetë nesër në Ankara për ceremoninë e betimit të Recep Tayyip Erdogan, i cili u...
  Lajme02 Qershor 2023
  Si shkak i situatës së tensionuar në veri të vendit, Bashkimi Evropian ka dal me disa kërkesa ndaj Kosovës në mënyre që...
  Vip02 Qershor 2023
  Vivien dhe Getinjo, kishin krijuar lidhjen e tyre brenda shtëpisë së “BBVA”. Lidhje kjo e cila nuk zgjati edhe shumë jashtë shtëpisë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i komisionit qeveritar për Personat e Zhdukur, Andin Hoti, ka bërë të ditur se Kosova ka filluar me kërkesat e saj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.