Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhiu-Hotit: Ju ka humbur busulla, nuk po dini ç’ka po deklaroni

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, me anë të një shkrimi në Facebook ka kritikuar Hotin sa i përket menaxhimit të Pandemisë.

  Haxhiu ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Hotit se Kosova po e menaxhon më  mirë Pandeminë se vendet e rajonit.

  Ai ka thënë se nëse jemi më mirë se rajoni edhe masat duhet të jenë më të lehta.

  “Zotëri Hoti, ju ka humbur busulla, nuk po dini çka po deklaroni as çka po bëni” shkruan Haxhiu në Facebook.

  Postimi i plotë:

  Zotëri Hoti, ju ka humbur busulla, nuk po dini çka po deklaroni as çka po bëni!
  Si është e mundur me qenë Kosova më mirë se rajoni me pandeminë COVID-19, e në anën tjetër propozoni masat më të ashpra në rajon, me orë policore e mbyllje biznesesh?!

  Zotëri Hoti nëse jemi më mirë se rajoni me pandeminë, atëherë masat duhet të jenë me të lehta se sa në rajon.
  Më mirë se Kosova me pandeminë Covid-19 në rajon janë Shqipëria , Greqia dhe Serbia ndërsa më keq janë Mali i Zi dhe Maqedonia.

  Kryeministër, kuptoje përgjegjësinë që ke se nuk jeni në situatë për t’u krahasu me shtetet tjera.
  Siç dihet janë 9 418 raste aktive me coronavirus në këtë fazë dhe ju nuk keni as plan, as strategji të menaxhimit të pandemisë, veprimet tuaja janë ad-hoc dhe të pakuptueshme për qytetarët.
  Prandaj kemi arritur deri në këtë stad me pandeminë, ku situata nuk është për mburrje por për çdo kritikë z.Hoti.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.