[wp-story]

Lajme

Hamiti: Vjosa paska problem që KQZ-ja ka zbatuar vendimin e Kushtetueses

Hamiti: Vjosa paska problem që KQZ-ja ka zbatuar vendimin e Kushtetueses
23:26 | 23 Janar 2021

Profesori Muhamet Hamiti ka komentuar deklaratat e ushtrueses së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, për punën e KQZ’së dhe kryesueses Valdete Daka.
Hamiti mendon se Osmani ka problem pse po zbatohet vendimi i Gjykatës Kushtetuese.“Zgjedhje do të ketë jam i sigurt dhe jam i sigurt se Vjosa në këtë rast duket që ka problem pse KQZ’ja ka zbatuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, thotë Hamiti në T7.“Një Kuvend dhe një qeveri janë shkarkuar, shpërndarë për arsye se ka dalë me kërkesë të VV’së se një nga 120 deputetët e Kuvendit ka qenë me dënim penal të formës së prerë. Pra 119 deputetë të tjerë e kanë humbur mandatin menjëherë, një qeveri ka rëndë paska pasur një shkelje të cilën s’e paskan parë as KQZ’ja dhe instancat e tjerë”, shtoi ai.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera