Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Guilloi: Sot nuk do të përcaktohet data për fillimin e procesit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjykatësi i Gjykatës Speciale, Nicolas Guillou gjatë konferencës statusore së çështjes gjyqësore ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit ku është diskutuar afati kohor për fillimin e procesit gjyqësor tha se sot nuk do të caktohet data për fillimin e këtij procesi, raporton Gazeta Express.

  Guilloi theksoi se sa më shpejtë që të përfundoj procesi i nxjerrjes së dokumentacionit nga prokuroria, aq më shpejtë do të vazhdohet me procedurën.

  Ndërsa, Prokurorja e Speciales Loson ka thënë se jo i gjithë materiali kërkon redaktime.

  Sipas saj, duhen katër ose gjashtë ditë pune për nxjerrjen e materialit për të realizuar afatin e tyre kohor prej 30 ditësh.

  E pyetur nga gjykatësi Guilloi se a i duhen edhe dy ose tri ditë shtesë mbi afatin kohor prej 30 ditësh, ajo tha: “Jo i gjithë materiali kërkon redaktime, duhet tri ditë të plota për nxjerrjen e informacionit., do na duhet katër deri 6 ditë punën për informacione për nxjerrjen e materiale, për të realizuar afatin tonë kohor prej 30 ditësh. Çdo zgjatje mbi afatin kohor prej 30 ditësh do të na ndihmonte”.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.