Lajme

Gucati: Do të vdes me zhig me ditë kush i ka pru dokumente në zyrat tona

Gucati: Do të vdes me zhig me ditë kush i ka pru dokumente në zyrat tona
13:40 | 08 Dhjetor 2021

Po vazhdon edhe sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, në Gjykatën Speciale të Kosovës do të vazhdojë.

Pyetjeve të prokurores po ju përgjigjet Gucati, i cili ndër të tjera e theksoi edhe njëherë se nuk e dinë se nga kanë ardhur dokumentet e Gjykatës Speciale në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Vdes me zhig me ditë se kush i ka pru ato dokumente në zyrat tona”, tha Gucati.

Aktualisht është ndërprerë seanca për të vazhduar pas pauzës.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera