×
 • Sport
 • Sport

  Guardiola emëron lojtarin më të mirë në Ligën Premier për gjërat që ai bën

  FrontOnline
  03 Mars 2024

  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier.

  Anglezi shënoi dy gola e rikthimit të kampionit në fuqi, ndërsa trajneri spanjoll deklaroi se ai është lojtari më i mirë në Ligën Premier për gjërat që bën.

  “Është sasia e lojërave që ai luan. Ai ishte gjithmonë një lojtar i talentuar, por tani ai është më i pjekur dhe e kupton më shumë lojën, veçanërisht në mbrojtje”, ka deklaruar fillimisht Guardiola.

  “Ai mund të luajë në mes, djathtas, të bëjë momente dhe të presë, të luajë në të majtë, duke shënuar nga e majta”.

  “Çfarë mund të them? Ai është lojtari më i mirë në Ligën Premier për momentin për gjërat që bën. E pabesueshme”.“Kur ai shënon dy gola më jep më shumë kënaqësi se gjërat e tjera. Ne nuk negociojmë për këtë, djali që nuk e bën këtë nuk qëndron në ekip”.

  “Ai e do futbollin, ai jeton për futbollin. Ai është një gëzim dhe etika e tij e punës është e pabesueshme”, shtoi më tej strategu i Manchester Cityt. /Telegrafi/

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Qeveria e Gjermanisë do ta furnizojë Ukrainën me një tjetër sistem ajror për mbrojtje ajrore, Patriot, teksa ajo përballet me luftën e...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.