Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Greqi, shtetrrethim nate mbarëkombëtar nga 13 nëntori

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Një shtetrrethim nate do të hyjë në fuqi në të gjithë vendin të premten, më 13 nëntor, njoftoi zëvendësministri për Mbrojtjen Civile dhe Menaxhimin e Krizave, Nikos Hardalias, në një konferencë të drejtpërdrejtë të mbajtur sot në mbrëmje.

  “Gjatë orëve 21:00 – 05:00, çdo ditë, qytetarët duhet të kufizojnë daljet e tyre në minimum: vetëm për punën, urgjenca shëndetësore dhe shëtitjen e kafshëve shtëpiake”, tha ministri, raporton ATSh.

  Gjatë kësaj kohe, qytetarët duhet të kërkojnë një leje për daljet e tyre, të lëshuara përmes mesazheve SMS.

  “Në lidhje me stërvitjet personale, këto duhet të kryhet nga një maksimum prej tre personash në afërsi të shtëpive të tyre, nuk ka të bëjë me stërvitjet atletike në nivel klubi profesional”, sqaroi ministri.

  Greqia aktualisht i është nënshtruar një bllokim mbarëkombëtar, që hyri në fuqi në 7 nëntor dhe do të mbetet efektiv deri më 30 nëntor.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti i Kirgistanit tha të shtunën se ish-republika e tij sovjetike ishte gati të  bashkëpunonte me BE-në. “Kirgistani është i gatshëm të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se vetëm pas zgjedhjeve të reja në veri të vendit mund të ketë kryetarë të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.