×
 • Sport
 • Sport

  Granit Jashari e kalon me sukses operimin

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Granit Jashari e ka kaluar me sukses operimin, ka njoftuar KF Llapi.

  Qendërmbrojtësi kishte pësuar lëndim të rëndë në ndeshjen ndaj Malishevës, e vlefshme për javën e 25-të në Superligën e Kosovës.

  Klubi nga Podujeva bëri të ditur gjithashtu se gjendja e 25-vjeçarit tashm është stabile.

  Ai është vizituar nga trajneri i llapjanëve, Tahir Batatina, dhe drejtori sportiv i tyre, Mentor Zhdrella, të cilën i ofruan Jasharit mbështetje maksimale, duke i dëshiruar rikthimin sa më të shpejt në fushë.

  Njoftimi i plotë nga klubi i Llapit:

  “𝐆𝐫𝐚𝐧𝐢𝐭 𝐉𝐚𝐬𝐡𝐚𝐫𝐢 𝐞 𝐩𝐞̈𝐫𝐟𝐮𝐧𝐝𝐨𝐧 𝐦𝐞 𝐬𝐮𝐤𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐩𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧

  Qendërmbrojtësi ynë, Granit Jashari e ka përfunduar me sukses operimin pas lëndimit të pësuar në ndeshjen e 25-të kampionle ndaj Malishevës (rupturë e ligamentit ACL dhe dëmtim i meniskut).

  Operimi ka shkuar në mënyrën më të mirë të mundshme nga Dr. Qerim Kida në Spitalin “Royal Medical”

  Pas operimit, futbollisti Jashari e ka gjendjen stabile dhe atë e kanë vizituar Drejtori Sportiv, Mentor Zhdrella dhe kryetrajneri Tahir Batatina.

  Drejtori Sportiv dhe Kryetrajneri e kanë mbështetur “Granden” maksimalisht në këtë sfidë të pa pritur për të dhe kanë i kanë dëshiruar rikthim sa më të shpejtë në fushë.

  Me karakterin e madh që posedon, pa dyshim që Graniti do rikthehet edhe më i fortë se kurrë më parë

  Shërim të shpejtë Grande”. /Gazeta Express/

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë...
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.