×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjini e mposht Kusari-Lilën edhe me votat me kusht

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta, të cilat u takojnë raundit të dytë të Zgjedhjeve për Kryetarë të 21 Komunave, që u mbajt më 14 nëntor.

  Në QNR ka përfunduar numërimi i këtyre votave për komunat: Dragash, Gjakovë, Gllogovc, Kamenicë dhe Vushtrri.

  Nga numërimi i votave në Gjakovë Ardian Gjini i AAK-së ka marrë 479 vota duke e mundur Mimoza Kusari-Lilën e Vetëvendosjes e cila ka marrë 403 vota.

  Përndryshe, në raundin e dytë të zgjedhjeve të 14 nëntorit Ardian Gjini nga rradhët e AAK-së ka dalë fitues në Komunën e Gjakovës me gjithsej 20 mijë e 254 vota, apo 56.06% të votave të përgjithshme, ndërsa Mimoza Kusari-Lila nga Lëvizja Vetëvendojse ka fituar 15 mijë e 873 vota apo 43.94% të votave.

   

   

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë se Serbia është e gatshme të zhvillojë marrëdhënie në të gjitha fushat me...
  Lajme13 Korrik 2024
  Njësitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës, pas pranimit të informatës nga qytetarët për prezencën e barnave pa banderola, kanë kryer një kontroll...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar drejtorin e lartë për Evropën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të ShBA-së, Michael Carpenter. Osmani...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi qendrën e turizmit në Pejë, ku pati mundësinë të inspektojë projektin “Turizmi i aventurës”,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.