Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjini: Asociacioni është pjellë e gabimeve të të tjerëve

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Kryetari i Gjakovës dhe njëherit zyrtari i AAK-së, Ardian Gjini, ka thënë se Asociacioni ka ardhur falë gabimeve të bëra në të kaluarën. Mirëpo ai ka thënë se Qeveria duhet të shpërfaqë se çfarë zgjidhje do të sjellë.

  Gjini ka shtuar se AAK e inkurajon qeverinë që të pranojë planin franko-gjerman.

  “Asociacioni është pjellë e gabimeve të të tjerëve. Mirëpo tash jemi këtu. Duhet të gjejmë zgjidhje. Nëse Qeveria e ka, le ta sjellë. Mirëpo këta nuk po thonë asgjë vetëm nuk me pranojmë”, tha Gjini në emisionin Pressing në T7.

  Ai ka shtuar se, në bazë të shembujve të të kaluarës, shtetet e vogla që kanë refuzuar propozime të shteteve të mëdha kanë rënë në marrëveshje edhe më të pafavorshme.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Lajme21 Mars 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, e ka mirëpritur dakordimin që u arrit në Ohër më 18...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” po komentohet një deklaratë e Oltës, që arritja e Kiarës deri këtu është fal Luizit. Një koment edhe Kristi...
  Vip21 Mars 2023
  Arbëri “prime-n” e kaluar i ka reaguar ashpër Kiarës për moskujdesin e saj ndaj Luizin. Sonte ai e ka komentuar sërish këtë....
  Vip21 Mars 2023
  Armaldo Kllogjeri është në dijeni të banorëve që e kanë nominuar brenda shtëpisë së “Big Brother Vip Albania”. Gjatë mbrëmjes së sotme,...
  Vip21 Mars 2023
  Ermal Mamaqi feston sot ditëlindjen e 41 dhe në këtë ditë speciale nuk kishte si të mungonte një urim nga gjysma e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Lajme21 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka ndërlidhur raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku përmendet korrupsioni në Qeveri, me emrin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.