×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjermania e mbyllur, vazhdon numri i lartë i rasteve të reja me COVID-19

  FrontOnline
  22 Dhjetor 2020

  Gjermania ka regjistruar mbi 19 mijë raste të reja me koronavirus.

  Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

  Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 19,528 në 1,530,180, treguan të martën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

  Numri i raportuar i vdekjeve u rrit me 731 në 27,006, tregoi numri.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Policia malazeze ka arrestuar një shtetas serb të kërkuar nga Kosova për krime lufte “Zyrtarët e Sektorit Kundër Krimit, duke kryer një...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Shtetasit maqedonas që gjendeshin në një hotel afër Manastirit në Banjskë, ku ndodhi sulmi ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, janë nisur...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Thirrja që kancelari gjerman Olaf Scholz ia bëri Varshavës për t’i qartësuar akuzat në lidhje me vizat për emigrantët është përpjekje për...
  Të tjera
  Lajme25 Shtator 2023
  Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, do të takohet gjatë ditës me këshilltarët diplomatikë...
  Lajme25 Shtator 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se në nder të veprës së Afrim Bunjakut dhe për shkak të shpalljes së ditës së...
  Lajme25 Shtator 2023
  Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka folur për sulmet e së dielës ndaj policisë së Kosovës,...
  Lajme25 Shtator 2023
  Edhe qytetarët e Shkupit sonte do të solidarizohen me familjen e rreshterit Afrim Bunjaku, i cili u vra dje pas sulmeve të...
  Lajme25 Shtator 2023
  Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, pas takimit me Kurtin ka folur për media. Sulmin e djeshëm ndaj Policisë së...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Shtetasit maqedonas që gjendeshin në një hotel afër Manastirit në Banjskë, ku ndodhi sulmi ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, janë nisur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.